کد خبر : 216745
تاریخ انتشار : 15 مرداد 1396 15:7
تعداد مشاهدات : 869

داوران بخش فیلمنامه جشنواره «شبدیز» معرفی شدند

ابراهیم ایرج زاد و مرتضی علی عباس میرزایی از دانش آموختگان رشته ی سینمای دانشگاه سوره به عنوان اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلمنامه پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان کرمانشاه [شبدیز] معرفی شدند.

ابراهیم ایرج زاد و مرتضی علی عباس میرزایی از دانش آموختگان رشته ی سینمای دانشگاه سوره به عنوان اعضای هیات انتخاب و داوری بخش فیلمنامه پنجاه و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان کرمانشاه_ شبدیز معرفی شدند.
«ابراهیم ایرج زاد»
وی فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره اصفهان همچنین از دانش آموختگان سینمای جوانان مشهد بوده است. همچنین، به مدت ده سال است که در «انجمن فیلم کوتاه خانه سینما» و پس از آن «آکادمی داوران» انجمن فیلم کوتاه خانه سینما عضویت دارد. فیلم سینمایی «تابستان داغ» که در بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت اولین فیلم سینمایی ایرج زاد محسوب می شود. این فیلم با نامزدی در ۱۳ رشته، رکورددار نامزدی «جشنواره فجر» شد و در نهایت دو سیمرغ در رشته های فیلمبرداری و تدوین را از آن خود کرد. این فیلمساز جوان پیش از ساخت اولین فیلم بلند سینمایی اش کارگردانی هفت فیلم کوتاه از جمله «عشق یک روایت غمگین»، «میشه فقط به دست­های ما نگاه کنید»،«چند کیلومتر دورتر»، «نیستان» و ... را عهده دار بوده است. «عشق یک روایت غمگین» موفق به دریافت  تندیس بهترین تصویربرداری و تدوین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در سال 85 شد و «نیستان» نیز جایزه دوم بهترین فیلم اقتباسی در بخش کتاب و سینمای جشنواره ر ادر سال 95 دریافت کرد. «زنی پوشیده با گردن­بند»، در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شد و فیلم کوتاه داستانی «چند کیلومتر دورتر» نیز علاوه بر اکران در این گروه سینمایی در چندین فستیوال بین المللی از جمله رتردام هلند، پتالوما و سینما اینویزیبل آمریکا، فیلم زنان دهلی نو هند، فیلم مستقل پکن چین، جاروی طلایی آنتالیا ترکیه، میدل ایست نو فلورانس ایتالیا به نمایش درآمده است.
«مرتضی ­علی عباس­ میرزایی»
وی فارغ التحصیل کاگردانی سینما از دانشگاه سوره و از دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان در رشته کارگردانی بوده است. ساخت 19 فیلم کوتاه داستانی و 7 کوتاه مستند از جمله فعالیت های وی در زمینه فیلم کوتاه است که در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی حضور داشته اند و جوایزی را نیز از آن خود کرده اند. «انزوا» اولین فیلم بلند سینمایی  عباس میرزایی تا کنون محسوب می شود که اخیرا در سینماها به نمایش درآمد. عضو هیئت انتخاب و داوری فیلم کوتاه جشن خانه سینما، دبیر کمیته تصویری جشنواره بین المللی فیلم، داور آکادمی فیلم کوتاه جشن خانه سینما، عضو هیئت انتخاب و داوری فیلم کوتاه جشن خانه سینما از دیگر فعالیت هایی هستند که در کارنامه این داور بخش فیلمنامه پنجاه وهفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان به چشم می خورند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :