کد خبر : 208169
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1396 9:6
تعداد مشاهدات : 206

برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه و فیلمنامه نویسی «سایه» معرفی شدند

آيين اختتاميه دومين جشنواره ملي فيلمنامه نويسي سايه و یازدهمین فيلم كوتاه سايه چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ماه در سالن اجتماعات دانشگاه سوره برگزار گرديد.
آیین پایانی و معرفی برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه سایه و دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه در مراسمی با حضور دکتر جواد صادقی قائم مقام ریاست دانشگاه سوره، سید صادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران، محمد آفریده نماینده هیئت داوران و معاونین و مدیران ستادی دانشگاه سوره در سالن اجتماعات دانشگاه سوره برگزار شد.

دکتر صادقی قائم مقام دانشگاه سوره در سخنان خود اظهار داشتند که انتظار از جشنواره های دانشجویی بالاست، و اعتقاد ما بر این است که سینما و فیلم باید هدفمند باشند و دانشجویان رسالت خاصی دارند و از نقش سینما و هنر در تعدیل مشکلات جامعه گفتند.
ایشان در ادامه ابراز داشتند که هنرمند و سینما گر نباید خیلی جلو تر و یا عقب تر از جامعه خود باشد چرا که باعث ایجاد غریبگی می شود و باید همزمان با جامعه خودش پیش رود.

خانم شاهوردی دبیر جشنواره فیلم نامه نویسی سایه نیز گفتند: هدف از این جشنواره گرد آوری و ارزیابی فیلم نامه های برگزیده از سراسر  کشور است که به مرحله تولید رسیده است. ما در دو بخش اقتباسی و اورجینال جشنواره را برگزار کردیم . ۸۰۰ اثر از اول بهمن ماه سال ۹۵ تا ۲۵ فروردین ۹۶ به دبیر خانه ارسال شد، که از این تعداد ۶۰۰ اثر به هیات داوران ارائه گردید و ۲۰ اثر در بخش فیلم نامه اورجینال برگزیده شد  که در تاریخ ۱ اردیبهشت به دست هیات داوران رسید . پس از سه هفته اعضای داوران ۳ فیلم نامه را برگزید. 


اعضای هیئت داوران یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه سایه متشکل از هومن بهمنش، کامبوزیا پرتوی، هایده صفی یاری، طناز طباطبایی و محمد آفریده بودند.

اسامی برگزیدگان که شایسته لوح سپاس و تندیس هیات داوران و جایزه نقدی شدند به شرح زیر اعلام گردید:

 برگزیدگان یازدهمین جشنواره فیلم کوتاه سایه:

 بهترین کارگردانی فیلم داستانی / فارغ التحصیلان

حواس / نهال دشتی لوح تقدیر بهترین کارگردانی داستانی فارغ التحصیلان

تندیس و دیپلم بهترین کارگردانی داستانی فارغ التحصیلان – اول پاییز / عادل تبریزی

بهترین فیلم داستانی / فارغ التحصیلان

تندیس و دیپلم بهترین فیلم داستانی فارغ التحصیلان – تناوب / علی خوشدونی فراهانی

بهترین فیلم انیمیشن

لوح تقدیر بهترین فیلم انیمیشن – در تیررس / مرضیه خیرخواه

تندیس و دیپلم بهترین فیلم انیمیشن – لحظات کاغذی / سحر طرزی

بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند

تندیس و دیپلم بهترین تحقیق و پژوهش فیلم مستند – چراغی که روشن شد / بابک بهداد

بهترین فیلم مستند

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم مستند – پدر، مادر، علی، رضا و من / هانیه یوسفیان

بهترین صدای فیلم

تندیس و دیپلم افتخار بهترین صدای فیلم – نسبت خونی / رشید دانشمند – زهره علی اکبری

بهترین تدوین فیلم

لوح تقدیر بهترین تدوین فیلم – دریچه / آبتین شُمیلی

لوح تقدیر بهترین تدوین فیلم – سهم من از زیبایی / شیرین برق نورد، نیما عباسپور

تندیس و دیپلم افتخار بهترین تدوین فیلم – روی بام / روح الله انصاری

بهترین فیلمبرداری

لوح تقدیر بهترین فیلمبرداری – نسبت خونی / امیر موسوی

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری – سینما، نمایشگاه مجهول و داستان ما / آیین ایرانی

بهترین بازیگر زن

لوح تقدیر بهترین بازیگر زن –  هستی فرهی برای فیلم روی بام

بهترین بازیگر مرد

لوح تقدیر بهترین بازیگر مرد – نسبت خونی / فرید سجادی حسینی

تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد – وال ها / مجید نوروزی

بهترین فیلمنامه

لوح تقدیر بهترین فیلمنامه – هنوز نه / آرین وزیر دفتری، شادی کرم رودی

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه – نسبت خونی /  حسین امیری دوماری، محمد داودی، پدرام پورامیری

بهترین کارگردانی فیلم داستانی / دانشجویان

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم داستانی دانشجویان – روی بام / امیرحسین کتب زاده

بهترین فیلم داستانی / دانشجویان

لوح تقدیر بهترین فیلم داستانی دانشجویان – سینما، نمایشگاه مجهول و داستان ما / حمید یوسفی

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی دانشجویان – نسبت خونی / حسین امیری دوماری، پدرام پور امیری


نوشین شاه وردی دبیر دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه ضمن معرفی هیئت داوران مسابقه فیلمنامه متشکل از فریدون فرهودی، محمدرضا گوهری و هادی مقدم دوست، برندگان این بخش را بدین شرح اعلام کرد:

 برگزیدگان دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه:

تندیس و لوح تقدیر اول بهترین فیلمنامه اقتباسی به فرزاد احمدی برای فیلمنامه ویژه نامه شب

تندیس و لوح تقدیر دوم بهترین فیلمنامه اقتباسی به امیر روئینی برای فیلمنامه کسی به سرهنگ نامه نمینویسد

تندیس و لوح تقدیر سوم بهترین فیلمنامه اقتباسی به احسان شادمانی برای فیلمنامه خاکستر نشین

تندیس و لوح تقدیر اول بهترین فیلمنامه اصلی به محمد شهابی برای فیلمنامه حنوط

تندیس و لوح تقدیر دوم بهترین فیلمنامه اصلی به محمدرضا نعمتی برای فیلمنامه زامبی

تندیس و لوح تقدیر سوم بهترین فیلمنامه اصلی به سالم صلواتی برای فیلمنامه ملاقات حضوری


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :