کد خبر : 207892
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1396 17:9
تعداد مشاهدات : 826

چاپ کتاب آشنایی با خیالی نگاری اثر دکتر مهران هوشیار – فاطمه افتخاری راد

کتاب آشنایی با خیالی نگاری اثر دکتر مهران هوشیار عضو هیأت علمی دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری خانم فاطمه افتخاری راد توسط انتشارات سمت چاپ شد.

کتاب «آشنایی با خیالی نگاری» اثر دکتر مهران هوشیار عضو هیأت علمی و مدیر گروه صنایع دستی دانشگاه سوره با همکاری خانم فاطمه افتخاری راد توسط انتشارات سمت به چاپ رسید و دردسترس علاقه مندان قرار گرفت. 
در مقدمه کتاب می خوانیم: خیالی نگاری هنری است که از یک سو ریشه در اعتقادات و باورهای دینی- مذهبی دارد و از دیگر سو راه به اساطیر و افسانه های کهن ملی- میهنی می برد. هنرمند در این عرصه حاصل ذهن و خلاقیت ایرانی و تجسم عینی و حضوری باورهای دینی، بالاخص شیعی را در ساحتی ماورایی در برابر هنر دوستان به تماشا می گذارد. در این کتاب اسلوب این هنر بدیع معرفی و نمونه هایی از آن که با شیوه هایی چون چون نقاشی، نگارگری و تصیرسازی تفاوت ساختاری وماهوی دارد، عرضه می شود. 
این کتاب براساس سرفصل واحد خیالی نگاری رشته کتابت و نگارگری تالیف شده و برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته های هنراسلامی – کتابت و نگارگری – صنایع دستی و نقاشی مناسب قابل استفاده و مفید می باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :